Report z Etnies Bowlmasters

11. května 2006 v 22:36 | MeXX |  Sk8 Is Gr8!
REPORT Z ETNIES BOWLMASTERS
Ve dnech 17.-19. června Rakousko rozhejbal již čtvrtý ročník závodů Etnies Bowlmasters. Přesněji to byl The Cradle Skatepark v Brixleggu, kde se sjela mezinárodní bazén-diktátorská crew. Určitě jste celí natěšení na všechno to královské dění, takže hup do bazénu a jdeme na to.

První den se jely kvalifikace, a sice skejťáků, co se nekvalifikovali skrz World Cup Skateboarding. Dva pokusy, každej 60 sekund. V sobotu se pak jelo první kolo. 48 skejťáků soutěžilo ve čtyřech skupinách, z nichž dva vždy postoupili do čtvrtfinále, které se jelo ještě téhož dne. Kdo skončil třetí, dostal ještě jednu šanci v neděli ráno. Čtvrtfinále sestávalo z šedesátisekundové předváděcí jízdy a pak se konala desetiminutová jam session. Celkem byli závodníci rozděleni do dvanácti skupin.
Tony Trujillo

Ze soboty na neděli se ve skejtparku notně kalilo, a tak nedělní ranní slunce zalilo park posetej vytuhlýma a částečně ještě nacamranýma divákama. Brzo došlo na závodění a první na řadě byla druhá šance pro jezdce z minulého dne. Uspěl lokál Roman Astleitner, Roman Hackl a Nicky Guerrero. Powerade vyhlásil Best Trick soutěž na street coursu o voňavé kešu, a tak se děcka předháněla a drtila to horem dolem.

Krátce na to propuklo semifinále a hned v první skupině se sešli Amík Benji Galloway, Ital Daniel Cardone, Francouz Alex Cocchini, Rakušan Roman Hackl a Francouz Julien Benoliel. Daniel Cardone zajel lajnu-co-míří-do-finále a bylo jasný, že jedna z předních příček bude patřit jemu. Nato Benji vytasil hustou kombinaci triků jako například layback fs rock'n'rolly a miller flipy přes spinu.

Omar Hassan

Druhá session praskala ve složení Omar Hassan, Thomas Madsen, Nicky Guerrero, Brazilec Otavio Neto a lokál Oliver Gordon. Thomas Madsen byl jedním z mála diktátorů, kteří se Bowlmasters účastnili již po čtvrté. Nepromeškal jediný rok a ani jedinou šanci v bazénu. V hlubokém sypal bs i fs airy stejně jako crail slidy. Omar polaskal bazén i publikum lip a tailslide rollinama, Madonna airama a "11 o'clock cradle carves".

Jam session číslo tři jednoznačně patřil pánům jménem Brian Patch, Tony Trujillo, Alex Giraud, Roman Astleitner a Allan Mesquita. Briana všichni znají díky jeho obrovským method airům a ani Tony Trujillo samozřejmě nemohl ve finále chybět.

Brian Patch

Poprvé se také jel Etnies Girls Jam. Francouzka Sandrine Dunaz skončila třetí, Američanka Jenee Chatowsky byla druhá a vítězkou se stala Caylen Dakin, která si při double carvu vykloubila rameno. Benji Galloway jí rameno s lupnutím zase nahodil, Caylen double carve zopakovala a oprávněně se stala hrdinkou dne. Doufejme, že se Girls Jam stane plnohodnotnou součástí Bowlmasterů, určitě by to stálo za to.

Slunce ještě pokukovalo za horami a přišel čas finále, čas šesti statečných: Thomas Madsen, Danile Cardone, Tony Trujillo, Brian Patch, Benji Galloway a Omar Hassan. Best Trick víkendu byl no handed nose pick transfer Francouze Juliena Benoliela. O nejvyšší cradle carve se mezi sebou utkali Mathias "Cradleboy" Trobos, konstruktér betonových parků Tim "Dorfes" McDougall a Daniel Cardone.

Omar Hassan

Zasloužené zlato si odnesl Omar Hassan za heelflip indy air v hlubokém bazénu a 360 judo air přes bouli. Benji Galloway z Jižní Karolíny skončil druhej s neuvěřitelnou kombinací triků jako například miller flip přes spinu a 360 rodeo tamtéž. Třetí skončil Brian Patch z Kalifornie s fakie 540 přes bouli a bs 360 v hlubokém bazénu. Tony Trujillo ze San Franciska byl zvolen skejťákem víkendu nejen za čtvrté místo, ale také za nejlepší lajnu. Pátý byl Daniel Cardone s mega vysokýma frontside flipama a tuckneema v hlubokým bazénu. Daniel diktoval hlavně ve stylu. Šestý místo šlo pod kola Dána Thomase Madsena za hustý transfery v mělkém i hlubokém bazénu.

Nakonec se rozhodli, že si peníze rozdělí. Závody to byly jak se patří, takže doufáme, že jste si report užili a nakonec přikládáme výsledkovou listinu.

výsledky

Men
1. Omar Hassan (USA)
2. Benji Galloway (USA)
3. Brian Patch (USA)
4. Tony Trujillo (USA)
5. Daniel Cardone (Itálie)
6. Thomas Madsen (Dánsko)

Girls
1. Caylen Dakin (USA)
2. Jeneene Chatowsky (USA)
3. Sandrine Dunaz (Francie)
4. Ro Brannon (UK)

Best Trick:
Julien Benoliel - no handed nosepick transfer

Best Line:
Tony Trujillo

Highest Cradle ride:
Matthias Trobos (Rakousko) - backside
Tim "Dorfes" McDougall (Austrálie) - frontside
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama